Drukarka jest sprzętem komputerowym, który ma na celu przede wszystkim przeniesienie jakiegoś tekstu czy też obrazka na papier. W bardziej skomplikowanych przypadkach można również przenosić dany obiekt czy tekst na folię, a nawet płótno. Drukarka jest bardzo przydatna zarówno w domu jak i w biurze. Zostały stworzone przede wszystkim po to, by odciążyć ręczne pisanie i przepisywanie, a także ekspresowe powielania danego tekstu czy innego obiektu.

Te urządzenia, które są dziś bardzo powszechne i popularne sławę zyskały w połowie lat 90. Właśnie w tym czasie drukarki stawały się coraz bardziej dostępna dla każdego, kto tylko chciał posiadać takie urządzenie przy własnym komputerze. Pierwsze drukarki charakteryzowały się ogromnymi rozmiarami, a także nieznośnym hałasem podczas drukowania. Wszystko to jednak było cierpliwie znoszone, kiedy tylko dostrzeżono pozytywne strony drukowania w wielu egzemplarzach. Od tamtego czasu bardzo wiele się zmieniło. Drukarki sa przede wszystkim niewielkie, właściwie na rynku komputerowym są już dostępne naprawdę bardzo miniaturowe rozmiary drukarek, które mogą się swobodnie przemieszczać razem z niewielkim laptopem. Pierwszym, przełomowym typem drukarki, były drukarki atramentowe. Zastąpiły one wysłużone już drukarki igłowe. Były i są one przede wszystkim bardzo tanie w eksploatacji przy jednoczesnym druku o wysokiej jakości. Tego typu drukarki korzystają przede wszystkim z czterech podstawowych kolorów, które mieszają się ze sobą i w ten sposób uzyskujemy pożądany kolor. Te podstawowe kolory to: Magenta, żółty, czarny oraz cyjan. Standardowo drukarki atramentowe umożliwiają druk w rozmiarze A4 i mniejszym.

Bardziej innowacyjnym, aczkolwiek stosowanym już od kilku lat rozwiązaniem jest stosowanie drukarek laserowych. Tego typu drukarki oferują najlepsza jakość wydruku porównywaną z drukarkami fotograficznymi, gdzie uzyskuje się niemal idealne odwzorowanie szczególnie obrazów. Tego typu urządzenia drukujące zapewniają idealne nasycenie danych barw i kolorów, przez co obraz wydaje się bardzo rzeczywisty.