Wygoda i ergonomia to podstawowe wartości, jakie ceni każdy użytkowników komputera oraz Internetu. Praca przy komputerze potrafi bardzo skutecznie zmęczyć nasze ciało, zwłaszcza podczas długich godzin siedzenia przed sprzętem komputerowym. Firma Microsoft wprowadziła na rynek zupełnie nowa, bardzo cienką klawiaturę Bluetooth Keybord Mobile 6000. Ta bardzo lekka bateria jest zasilana na stałe bateriami AAA. Świetnie sprawdza się w pracy z komputerami tradycyjnymi, stacjonarnymi oraz tymi przenośnymi. Funkcjonuje ona na zasadzie technologii Bluetooth, dlatego nie ma potrzeby posiadania gniazdek USB.

Ta klawiatura jest stworzona w technologii tak zwanej Comfort Curve, co oznacza, że ma bardzo ergonomiczną budowę, która poprawia komfort podczas długich godzin pracy na niej. Niewielki rozmiary czynią z niej urządzenie niezwykle praktyczne, które sprawdzi się nawet u bardzo wymagających użytkowników sprzętu komputerowego. Poza świetnej funkcjonalności klawiatura Microsoft Keybord Mobile 6000 ma też bardzo innowacyjny design. Firma stawia przede wszystkim na jakość, ale również na wygląd swoich proponowanych na rynku urządzeń, ponieważ dziś wiele osób traktuje komputer jako mebel, który musi się doskonale komponować z całym wnętrzem.

Do tej pory na rynku akcesoriów komputerowych znajduje się tylko kilka pozycji, które zajmują klawiatury zdolne do używania przez wszystkie rodzaje sprzętu komputerowego. Większość z nich jest jednak podłączana do danego komputera za pomocą złącza USB. Nie każdemu jednak odpowiada rozwiązanie z wiszącymi kablami, dlatego też klawiatura działająca w technologii Bluetooth świetnie się tu sprawdzi. Jeśli dużo podróżujemy, a nie przepadamy za małymi i niewygodnymi klawiaturami w laptopach to zakup klawiatury Microsoft Bluetooth Mobile Keybord 6000 będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Sprawdzi się doskonale podczas używania komputerów stacjonarnych i laptopów. Szczególnie przydatna będzie do małych gabarytowo rozmiarów, których klawisze są bardzo niewygodne szczególnie dla dużych palców.