Wiele osób jest niemal uzależnionych od oglądania telewizji. Niestety często przy okazji oglądania telewizji rodzą się niepotrzebne konflikty, kiedy to jedna osoba coś ogląda, natomiast inna chce obejrzeć w tym samym czasie coś zupełnie innego na innym kanale telewizyjnym. I tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie Spliter, który nam to może skutecznie umożliwić. Dlatego właśnie taki prezent może ucieszyć każdego, zarówno mężczyznę jak i kobietę.

Urządzenie nazywane spliterem daje możliwość oglądania telewizji dzięki tunerowi hd. Dzięki temu możemy oglądać kanał na kilku telewizorach niezależnie od kanału podstawowego. Cena takie urządzenia waha się między 150-200 złotych, więc nie jest to duży wydatek, zwłaszcza w połączeniu z możliwościami jakie dają nam jego funkcje. Spliter podłączamy pod tuner hd i dzięki prostej i krótkiej konfiguracji możemy się już cieszyć odbiorem ulubionych programów telewizyjnych na oddzielnym odbiorniku telewizyjnym. Niekiedy może zdarzyć się tak, że nasz tuner hd nie będzie w stanie przesyłać programów ze stacji naziemnych i będą one nadawane jedynie w standardzie hdtv. W takim przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem jest dokupienie urządzenia nazywanego multiswitch. To małe urządzenie pozwala na zespolenie w jeden dwóch sygnałów. Dzięki multiswitchowi możemy odbierać programy telewizyjne zarówno ze stacji naziemnych, a także z naszego dekodera.

Ogólnie rzecz biorąc zakup takiego gadżetu może znacznie ułatwić nam życie, niwelując wszystkie kłótnie o pilota i o to, kto jaki program ma oglądać. Jednak wydanie tych paru złotych może okazać się jedną z najlepszych inwestycji w naszym dotychczasowym życiu. Szczególnie jest to doskonałym rozwiązaniem dla maniaków telewizyjnych, dla których przegapienie ulubionego serialu czy też meczu sportowego jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Jeśli już wciągnęliśmy się w nowe doświadczenie w oglądaniu telewizji, warto rozważyć również zakup konwertera, czyli urządzenia, który pozwala na dużo lepszy obraz sygnału. Dzięki temu jakość jest lepsza, a nasze doznania z oglądania TV jeszcze większe.

splitter