Duże rozmiary komputera przenośnego to przede wszystkim ogromny komfort pracy na nim. Niestety ma też jedną, poważną wadę. Jest mało mobilny. Niestety przemieszczanie się z komputerem posiadającym ekran o przekątnej co najmniej 17 cali nie należy do przyjemnych. Na rynku modeli notebooków dostępne są nawet większe ekrany mierzące 18,4, a nawet 20 cali.

Duże notebooki mają przede wszystkim na celu zastąpienie komputerów stacjonarnych, do których jesteśmy przyzwyczajeni w domu czy też w pracy. Łączy je z pewnością jedno, duże rozmiary. Jednak ich przewagą nad komputerami stacjonarnymi jest jednak to, że mogą zostać przeniesione z miejsca na miejsce. Zwykle ważą ponad 4 kilogramy. Poza tym notebooki działa zdecydowanie ciszej niż stacjonarne komputery, a także zużywają mniejsze ilości prądu. Taki komputer, mimo że pokaźnych rozmiarów zajmie znacznie mniej miejsca niż stacjonarny komputer z dużą skrzynką, klawiaturą oraz monitorem. Konstrukcja tworzenia miała przede wszystkim przypominać tradycyjny komputer, ale trochę w zminiaturyzowanym wyglądzie.

Duże rozmiary notebooków mają swoje niewątpliwe zalety. Jeśli jednak szukam komputer mobilnego powinniśmy z pewnością zdecydować się na komputer z wyświetlaczem o przekątnej 15,4 cala. To optymalna wielkość, która zapewni nam wygodę pracy, a także pozwoli swobodnie przemieszczać komputer z miejsca na miejsce. Jednym z czołowych producentów wypuszczających na rynek duże laptopy jest firma Toshiba. Ma ona w swojej ofercie 17- calowe modele Satellite, a także Qosmio. Duzy laptop sprawdzi się również w domach, w którym nie występują komputery tradycyjne i takie notebook będzie pełnił funkcję komputera stacjonarnego. To także dobre rozwiązanie, które mimo wszystko zajmie mniej miejsca na biurku, niż ten tradycyjny, stacjonarny komputer. Można go również bez problemu zamknąć i schować do szafy, jeśli będziemy potrzebowali więcej miejsca na biurku do pracy, czy nauki. Takie komputery charakteryzują się dodatkowo bardzo dobrymi parametrami technicznymi, dobrym procesorem czy tez pamięcią RAM.

laptop dell