Innowacyjne rozwiązania są coraz śmielsze i nawet nie możemy przewidywać się czy też się spodziewać co jeszcze wymyślą ludzi, aby ułatwić i uprzyjemnić życie innych osób. Tego typu propozycję trafią przede wszystkim do osób, które cenią sobie komfort pracy i odpoczynku, a także do tych, które podążają za modą nowoczesnych sprzętów i technologicznych nowinek. Tu naprzeciw wychodzą takim osobom elektroniczne publikacje.

E-booki to temat znany już od kilku lat. Z roku na rok tego typu zdarzenia staja się jednak coraz bardziej powszechne. Zupełnie nowoczesna metoda czytania książek czy prasy zyskuje coraz więcej zwolenników. Oczywiście wciąż są również wrogowie tej metody, którzy twardo stoją przy swoim i twierdzą, że nic nie zastąpi papieru i zapachu książki. Oczywiście mają całkowitą rację. Są jednak takie sytuacje, które zapalonemu czytelnikowi nie pozwalają na zabranie ze sobą mnóstwa książek, które zamierza przeczytać. Jeśli wybieramy się na wakacje, książki mogą nam zabrać bardzo pożądane miejsce w walizce. Tu z pomocą przychodzi specjalny czytnik Zino lub inne urządzenia, które pozwalają na wbudowanie wewnątrz małego urządzenia nawet kilku tysięcy pozycji książkowych.

Wiadomo jest jednak nie do dziś, że oczy bardziej się męczą podczas patrzenie na ekran, niż na kartkę papieru. Dlatego w nowych czytnikach e-booków zastosowano technologię, dzięki której czytany strona ma wygląd zupełnie tożsamy z kartą książki czy stroną z gazety. Internet wychodzi również do czytelników z propozycją e-księgarni, czy też e-bibliotek. Takie elektroniczne książki z pewnością nie stanowią realnego zagrożenia dla tradycyjnej literatury, gdyż zawsze książka w ręku będzie stanowiła lepsze rozwiązanie, niż trzymanie elektronicznego czytnika. Warto jednak ułatwić sobie życie i tylko w pewnych momentach życia sięgać po czytniki pozwalające przeglądać tysiące książek skumulowanych w jednym, małym urządzeniu, które może zabrać ze sobą w podróż lub na długi wyjazd za granice. Cena takiego czytnika również jest dość atrakcyjna.